III Mistrzostwa Polski Programów Szachowych

3rd Polish Computer Chess Championship

Łódź, 16-19.09.2004

Uczestnicy Mistrzostw:

1. Matant - Antoni Szczepański
2. Tytan - Tomasz Michniewski
3. Armageddon [OPEN: Pentium IV 2.6GHz] - Grzegorz Sidorowicz
4. Rzeźnik (Butcher) [OPEN: Athlon64 3200 2.0GHz] - Marek Kołacz
5. Gosu - Arkadiusz Paterek
6. Matacz - Maciej Pestka
7. NanoSzachy - Piotr Cichy
8. Sierżant - Mariusz Rostek
9. Nesik - Marek Strejczek
10. Belzebub - Radosław Kamowski
11. Indianiec - Mariusz Marszałkowski

Kategoria jednolita: Celeron 2.0GHz

Tabela wyników:


Rzeźnik Mistrzem Polski
w kategorii otwartej


Matacz Mistrzem Polski
w kategorii jednolitej

Dogrywka tempem przyspieszonym (15min/partie):

Matacz - Rzeźnik 1/2-1/2
Rzeźnik - Matacz   1-0  


            wyniki - kategoria otwarta
            --------------------------

                1 2 3 4 5 6 7 8 9    SUMA
 
 1. Rzeźnik     # = 1 = = 1 1 1 1    6.5       
2. Matacz = # 0 1 1 1 1 1 1 6.5
3. Nesik 0 1 # 0 = 1 1 1 1 5.5
4. Tytan = 0 1 # = 1 1 0 1 5.0
5. Gosu = 0 = = # 1 0 1 = 4.0
6. Matant 0 0 0 0 0 # 1 1 1 3.0
7. NanoSzachy 0 0 0 0 1 0 # = 1 2.5
8. Armageddon 0 0 0 1 0 0 = # 1 2.5
9. Sierżant 0 0 0 0 = 0 0 0 # 0.5
wyniki - kategoria jednolita ---------------------------- 1 2 3 4 5 6 7 SUMA 1. Matacz # 0 1 1 1 1 1 5.0 (6.5)
2. Nesik 1 # 0 = 1 1 1 4.5 (5.5)
3. Tytan 0 1 # = 1 1 1 4.5 (5.0)
4. Gosu 0 = = # 1 0 = 2.5 (4.0)
5. Matant 0 0 0 0 # 1 1 2.0 (3.0)
6. NanoSzachy 0 0 0 1 0 # 1 2.0 (2.5)
7. Sierżant 0 0 0 = 0 0 # 0.5 (0.5)



Stoją: Grzegorz Sidorowicz (Armageddon), Marek Kołacz (Rzeźnik), Piotr Cichy (NanoSzachy), Arkadiusz Paterek (Gosu) (z tyłu), gość, Tomasz Michniewski (Tytan)
Siedzą: Marek Strejczek (Nesik), Mariusz Rostek (Sierżant)

Relacja zdjęciowa (FOTO)





Mecz Ludzie-Programy:

Mecz towarzyszący MPPS-3 zakończył się wynikiem 2,5:5,5.
Polskie programy zwyciężyły.

Lech Sopur 2285 - Tytan   1-0
Piotr Ochoński 2212 – Rzeźnik   0-1
Tomasz Michniewski 2202 – Armageddon   0-1
Dariusz Strejczek 2118 – Matant   1/2-1/2

Tytan - Lech Sopur 2285   1-0
Rzeżnik - Piotr Ochoński 2212   1-0
Armageddon - Tomasz Michniewski 2202   1-0
Matant - Dariusz Strejczek 2118   0-1



Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników:

           | r a  | p | h | q | k | b | k w |
           | a u  | o | a | u | i | i | a   |
           | n t  | n | s | i | l | t | t M |
           | k o  | d | h | e | l | b | e P |
           | i r  | e | t | s | e | o | g P |
           | n a  | r | a | c | r | a | o S |
           | g    | i | b | e | s | r | r - |
           |      | n | l |   |   | d | i 3 |
           |      | g | e |   |   | s | a   |
           |      |   |   |   |   |   |     |
-----------+------+---+---+---+---+---+-----+      
Nesik      | 2125 | + | + | + | + | + | JDN |     
NanoSzachy | ---- | + | + | + | - | - | JDN |     
Gosu       | 2048 | + | + | + | + | - | JDN |     
Armageddon | 1800 | + | + | + | + | - | OTW |     
Matant     | ---- | + | + | + | - | + | JDN |     
Tytan      | 2215 | + | + | + | - | + | JDN |     
Rzeźnik    | 1800 | + | + | + | + | + | OTW |     
Matacz     | ---- | + | + | + | + | + | JDN |     
Sierżant   | ---- | - | - | - | + | - | JDN |     
-----------+------+---+---+---+---+---+-----+

Organizator:
Katedra Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej

Sponsor Mistrzostw:

Patronat:
Software 2.0
Polski Związek Szachowy
ICGA

Strona MPPS KIS:
mpps.kis.p.lodz.pl

Poprzednie Mistrzostwa:
MPPS-1
MPPS-2

Odnośniki:
Grupa Progszach
Polskie programy (linki)

Regulamin Mistrzostw

Ankieta dla uczestników

Zasoby:
Regulamin [sxw]
Regulamin [doc]
Karta i ankieta [sxw]
Karta i ankieta [doc]

Kontakt z organizatorem:
Maciej Szmit <mszmit@onet.pl>

Zapisy partii PGN:
(zapisy uporządkowane)

MPPS-3 (rundy 1-9) [zip]
MPPS-3 (rundy 1-9) [pgn]

Mecz Ludzie-Programy [zip]
Mecz Ludzie-Programy [pgn]